دانشنامه

چهار شنبه 19 مرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
6 0 0

بررسی چشم انداز و چالش های موجود در بندر امیرآباد ویژه

به دلیل توسعه تجارت جهانی و رشد زنجیره ای مبادلات باری و اقتصادی، حمل و نقل دریایی یکی از به صرفه ترین شقوق حمل و نقل می باشد که سهم زیادی از این فرآیند را به خود اختصاص داده است. با توجه به موقعیت استراتژیک ایران در کریدور شمال جنوب ، بندر امیرآباد به عنوان نقطه اتصال دریا به خشکی از اهمیت بالایی برخوردار گردیده به طوری که در سال های اخیر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی انتخاب شده است.

یک شنبه 09 مرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
15 0 0

اسناد مورد نیاز در حمل و نقل بین‌المللی ویژه

در زمینه بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی اسناد و مدارکی وجود دارند که به اسناد حمل معروف هستند. این اسناد مشخصات محموله‌ها و کالاها دربردارند. اسناد حمل مهم‌ترین مدارک در زمان مبادله خارجی کالاها هستند و به منزله شناسنامه کالا محسوب می‌شوند.

شنبه 08 مرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
18 0 0

راه نامه یا بارنامه کامیون یا CMR چیست؟ ویژه

راه نامه کامیون سندی غیر قابل معامله است که جهت حمل کالا با کامیون مورد استفاده قرار می گیرد. این سند مخصوص حمل کنندگان با کامیون بوده و حدود مسئولیت های متصدیان حمل و نقل جاده ای را مشخص می نماید .

سه شنبه 03 خرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
96 0 0

نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته در خرداد ماه 1401 ویژه

این دوره از نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته به عنوان مهم ترین رویداد ریلی در منطقه خاورمیانه از ۳ لغایت ۶ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

سه شنبه 03 خرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
99 0 0

دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان با معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی ویژه

عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان تصریح کرد : ترانزیت کالا از مسیر ایران ، کاهش قابل توجه قیمت تمام شده را برای این کشور به دنبال دارد .

سه شنبه 03 خرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
104 0 0

بازگشایی مرز ترکمنستان بر روی کامیون های ایرانی ویژه

رییس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: طبق اعلام دولت ترکمنستان از روز ۱۱ خرداد ماه رانندگان و کامیونهای ترانزیتی با ملیتهای غیرترکمنستانی می توانند از مرز سرخس خراسان رضوی وارد این کشور شوند.

پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401 نویسنده : مدیر سایت
99 0 0

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی ویژه

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی تاکید کرد «در جمهوری اسلامی ایران، محدودیتی برای مشارکت فعال و ایفای نقش موثر و کارآمد زنان وجود ندارد.»