دانشنامه

  • 64
  • 152 مرتبه
نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته در خرداد ماه 1401

نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته در خرداد ماه 1401

سه شنبه 03 خرداد 1401

نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با مشارکت گسترده فعالان این صنعت از تاریخ 2 تا 6 خرداد ماه سال 1401 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه با هدف معرفی و ارائه آخرین دستآوردها و تکنولوژی‌ها در صنعت حمل و نقل ریلی، تبادل اطلاعات و تجربیات در راستای ارتقای تولیدات داخلی و توسعه صادرات و همچنین آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی داخلی با جدیدترین پیشرفت‌های روز برگزار می‌شود.

این دوره از نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته به عنوان مهم ترین رویداد ریلی در منطقه خاورمیانه از ۳ لغایت ۶ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران فعالیت خود را  آغاز خواهد کرد.

بزرگترین کارخانه ‌ها و کمپانی ‌های تولید‌کننده صنایع و تجهیزات حوزه حمل ‌و نقل ریلی و همچنین شرکت ‌های بزرگ خدماتی این حوزه  در این تاریخ در تهران گرد هم می ‌آیند و ضمن ارائه جدیدترین تولیدات خود، در جریان پیشرفت ‌های روز این صنعت قرار خواهند گرفت.
دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل‌ و نقل ریلی و خدمات وابسته در مورد این رویداد مهم که به نوعی بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه محسوب می شود، گفت: با توجه به این که در چند سال گذشته به دلیل همه گیری بیماری کرونا نمایشگاه برگزار نشد، امسال با تمام قدرت نسبت به برگزاری دوره نهم آن اقدام شده است. در این دوره بیش از ۹۰ شرکت داخلی و ۵ شرکت خارجی و ۲۰ شرکت دانش بنیان حضور دارند که وجه تمایز مهم آن با دوره های گذشته است.

سبحان نظری افزود: بر همین اساس و برای رسیدن به اهداف مورد نظر، از چند ماه پیش مقدمات کار و هماهنگی لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد نمایشگاهی صورت گرفته است.

وی افزود: بسیار امیدورایم که با توجه به رویکرد حمایتی همیشگی راه‌ آهن در سالیان گذشته در تعامل با بخش خصوصی و همچنین جایگاه این شرکت به عنوان متولی و پدر معنوی بخش خصوصی ریلی، این شرکت حاکمیتی نیز بخش خصوصی را در نمایشگاه همراهی نماید.

دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل‌ و نقل ریلی و خدمات وابسته با بیان این که از شرکت راه آهن نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آمده است، گفت: حضور شرکت راه آهن نه تنها موجب موفقیت هرچه بیشتر این نمایشگاه می شود بلکه دلگرمی شرکت های ریلی و بخش خصوصی ریلی را نیز به دنبال دارد.

دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی تاکید کرد: بر این اساس تغییر زمان برگزاری نمایشگاه آن هم کمتر از ده روز به برگزاری اصلا به صلاح نخواهد بود.

در این رویداد تولیدکنندگان صنایع حمل و نقل ریلی و تجهیزات وابسته انواع صنایع و خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن ‌های نیرو محرکه، واگن مولد، واگن مانوری، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن ‌های اتوبوسی، واگن‌ های باری، شرکت ‌های حمل ‌و نقل ریلی، شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و خدمات بیمه ای و... را در معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد.

برگزاری rail expo نسبت به دوره های قبل با تغییرات چشمگیری روبرو خواهد بود. این نمایشگاه در طی سال های برگزاری فرصتی مناسب در اختیار شرکت کنندگان برای نمایش توانمندی ها، بازاریابی، معرفی محصولات و نوآوری ها، تعامل و اشتراک گذاری تجربیات بین بخش دولتی و خصوصی و بازار هدف و همچنین انعقاد قرارداد، ایجاد کرده است. برگزاری چندین کارگاه و نشست تخصصی و آموزشی نیز برخی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

اخبار مرتبط